Ndërlidhjet

ANKARA


Shefi i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, ka deklaruar se udhëheqësit turq dhe grek të Qipros mund të kenë dhe një javë kohë më shumë se cfarë është paraparë, për t'u përgjigjur planit të OKB-së për bashkimin e ishullit.
Ndërkaq kryeministri grek Kostas Simitis ka thënë se arritja e një marrëveshje, mes turqve dhe grekëve qipriotë, deri në fund të muajit mars, është e pamundur.
XS
SM
MD
LG