Ndërlidhjet

BERLIN


Franca dhe Gjermania kanë bërë të ditur se nuk shohin nevojën e një rezolute të dytë mbi Irakun. Kancelari gjerman Gerhard Shrëder dhe presidenti francez, Jacque Chirac janë takohen mbrëmjen e sotme për të diskutuar një qëndrim të përbashkët të krizës në fjalë. Pritet që Franca të paraqesë një propozim të ri para Këshillit të Sigurimit, të mbështetur dhe nga Gjermania e Rusia, i cili parasheh forcimin e inspektimeve.
XS
SM
MD
LG