Ndërlidhjet

PEKIN


Ekipet e shpëtimtarëve të Kinës po vazhdojnë përpjekjet për të ndihmuar popullatën e goditur nga tërmeti i fundit që la të vdekur 260 njerëz, 2.040 të plagosur dhe 8.800 shtëpi të shkatërruara.
Ndërkohë, nga një shpërthim i gazit në një minierë qymyri të Kinës kanë humbur jetën së paku 35 minatorë.
XS
SM
MD
LG