Ndërlidhjet

MOSKË


Nënsekretari amerikan i shtetit, Jonh Bolton tha se nuk arriti të bindë Rusinë që të mbështesë rezolutën e re për Irakun në Këshillin e Sigurimit dhe nuk ka vërejtur kurrëfar ndyrshimi në pozicionin e Rusisë.
Sidoqoftë, Bolton ka thënë se takimi i sotëm nuk ishte i pari as i fundit në diskutimet diplomatike.
XS
SM
MD
LG