Ndërlidhjet

AL-ABRAK/KUVAJT


Ministri i Brendshëm i Kuvajtit ka thënë se lideri irakian Saddam Hussein po mbështet akte terroriste në Kuvajt dhe shfrytëzon ambasadat e veta në vendet arabe të Gjirit për të mbledhur informata zbulimi.
Ministri ka thënë se Saddam "pikërisht tash" po yshtë për terrorizëm apo aksione terroriste brenda Kuvajtit.
XS
SM
MD
LG