Ndërlidhjet

SEUL


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara nuk kanë plane për invadimin e Koresë Veriore dhe as kanë shpallur ndonjë politikë për ndryshim regjimi në Phenian.
Ai ka thënë se problemet dhe gabimet i kanë veri-koreanët dhe, si rrjedhojë, populli i Koresë Veriore po cfilitet.
XS
SM
MD
LG