Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian, Saddam Hussein ka deklaruar se ai nuk ka ndërmend as të shkojë në egzil dhe as t,u vë zjarrin fushave të naftës në Irak në rast aksioni ushtarak kundër vendit të tij, por është i gatshëm të "vdes" në Irak.
Saddam Hussein i ka bërë këto komente në një intervistë për rrjetin televiziv amerikan, CBS.
Ai ka mohuar çfarëdo lidhje me organizatën terroriste al Kaida.
XS
SM
MD
LG