Ndërlidhjet

SEUL


Korea Veriore i ka tërhequr vëmendjen ushtrisë dhe popullit që të jenë të gatshëm për luftë, duke thënë se ushtrimet e ardhëshme ushtarake në Korenë Jugore në të cilat marrin pjesë trupa Amerikane mund të shpiejnë në ndonjë sulm.
Armata e Shteteve të Bashkuara njoftoi javën e kaluar se do të bëj stërvitjet e rregullta detare me Korenë Jugore muajin e ardhëshëm.
XS
SM
MD
LG