Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit ka paraparë të mblidhet sot joformalisht për diskutime të para substanciale mbi projekt-rezolutën e Shtetetve të Bashkuara, Britanisë dhe Spanjës e cila kërkon aksion për çarmatosjen e Irakut.
Ndërkohë inspektorët e Kombeve të Bashkuara për armatimin kanë vizituar 6 lokacione në Irak në kuadrin e kërkimit të armëve për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG