Ndërlidhjet

PEKIN


Kina dhe Rusia kanë thënë se lufta në Irak "mundet dhe duhet të shmanget", kurse inspektorëve të Kombeve të Bashkuara duhet t,u jepet më shumë kohë për të gjurmuar për armë të zhdukjes në masë në Irak.
Këto qëndrime janë transmetuar pas bisedimeve që kishte ministri i Jashtëm rus me zyrtarët kinezë në Pekin.
XS
SM
MD
LG