Ndërlidhjet

ANKARA


Parlamenti i Turqisë e ka shtyr deri nga e shtuna debatin dhe votimin për mocionin e Qeverisë që do të autorizonte vedndosjen e trupave Amerikane në teritorin e Turqisë në kuadrin e përgatitjeve për aksion të mundshëm ushtarak kundër Irakut fqinj.
Mocioni i Qeverisë kërkon të lejohet vendosja e afro 62 mijë trupave amerikane në Turqi për një periudhë prej 6 muajsh dhe dërgimin e trupave turke në veri të Irakut.
XS
SM
MD
LG