Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian, Saddam Hussein ka shfaqur shpresën se ndaj vendit të tij nuk do të ndërmerret aksion ushtarak, por nëse ndodh kjo ka porositur që Amerikanët "të mbahen sa më largë qyteteve".
"Shumë nga luftëtarët irakianë do të thoshin, le ti lëmë ata ( amerikanët) të vijnë tek qytetet. Jo, Unë do të thosha të mbahet e keqja sa më largë. Shpresoj se ata nuk do të vijnë në tokën irakiane apo qytetet e Irakut", ka thënë Saddam në një takim me guvernatorë dhe prefektë në Bagdad.
XS
SM
MD
LG