Ndërlidhjet

PEKIN


Moska nuk do të mbështesë një rezolutë të Kombeve të Bashkuara që "drejtpërsëdrejti apo jo i hap rugën një zgjidhje ushtarake në Irak", ka deklaruar ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov.
Ivanov, i cili gjendet për vizitë në Kinë, tha se ky qëndrim i shërben "qëndrueshmërisë në botë" dhe për këtë Rusia do të përdorë dhe të drejtën e vetos.
XS
SM
MD
LG