Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Iraku mund të fillojë nesër shkatërrimin e raketave të tipit Al-Samud, sipas kërkesës së Kombeve të Bashkuara, ka bërë të ditur zëdhënësi i OKB-së.
Franca dhe Gjermania, e kanë cilësuar këtë hap si të rëndësishëm dhe rezultat konkret të inspektimeve.
Megjithatë kryeministri britanik, Tony Blair, ka nënvizuar se shkatërrimi i raketave "Al-Samud 2", nuk është e mjaftueshme.
XS
SM
MD
LG