Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pas përgjigjjes së Irakut se do të fillojë shkatërrimin e raketave të tipit "Al-Samud 2", Franca e Gjermania, kanë thënë se ky është një shembull që tregon se procesi i inspektimeve po funksionon.
Por zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer, nënvizoi se ky hap i Irakut është vetëm "një mashtrim" dhe përsëriti se Shtetet e Bashkuara dëshirojnë një "carmatim tërësor" të Bagdatit.
XS
SM
MD
LG