Ndërlidhjet

NJU JORK


Revista amerikane Forbes në numrin e posacëm të marsit, të titulluar "Mbretërit, mbretëreshat dhe diktatorët" kushtuar njerëzve më të pasur në botë, shkruan se presidenti iraken Sadam Hysein ka pasuri në vlerë 2 miliard dollarë, ndërsa udhëheqësi palestinez 300 milionë dollarë.
Po sipas kësaj reviste Rusia ka 17 miliarderë, nga 7 që kishte vitin e kaluar.
XS
SM
MD
LG