Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti i Shtetit po vendos sanksione ndaj tre organizatave cecene që kanë lidhje me rrjetin terrorist të Al-Kaidës dhe Bin Ladenin.
Zëdhënsëi i Departamentit të Shtetit, Richard Boucher, ka nënvizuar se këto masa nuk do ndikojnë në politikën e Uashingtonit ndaj Cecenisë.
"Mbetet qëndrimi i yni se konflikti në Ceceni nuk mund të zgjidhet ushtarakisht, por kërkon një zgjidhje politike", ka thënë, Boucher.
XS
SM
MD
LG