Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët e aramatës së Shteteve të Bashkuara thanë se avionë luftarak irakian të tipit Mig-25 javën e fundit kanë hyrë dy herë në zonën jugore të fluturimeve të ndaluara, duke u orvatur të testojnë përgjigjen amerikane.
Aviacioni aleat amerikano-britanik që patrollon zonat e fluturimeve të ndaluara në jug dhe në veri të Irakut ka sulmuar armatime irakiane në këto zona gadi për çdo ditë.
XS
SM
MD
LG