Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Khalid Shaikh Mohammed, një i dyshuar kyç për planifikimin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të 2001 në Amerikë, u arrestua në Pakistan dhe i është dorëzuar autoriteteve të Shteteve të Bashkuara.
Shtëpia e Bardhë tha se ai ishte planifikues i rëndësishëm operativ i al Kaidës, i cili ishte i përzier edhe në komplote tjera terroriste.
Qeveria e Shtetetve të Bashkuara kishte ofruar 25 milionë dollarë për informatë që do të shpiente në arrestimin e Khalid Shaikh Mohammed.
XS
SM
MD
LG