Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i Turqisë Abdullah Gyl e ka shfaqur bindjen se refuzimi i parlamentit për vendosjen e trupave amerikane, nuk do të ndikojë në mbështetjen e Fondit Ndërkombëtar Monetar për ndihmë ekonomisë së Turqisë.
Ndërkohë, në qytetin Arbil në Irakun Verior, dhjetëra mijë kurdë sot protestuan kundër planeve të Turqisë për vendosjen e forcave në Irakun Verior për të mbrojten e turqve etnikë dhe parandalimin e formimit të shtetit kurd.
XS
SM
MD
LG