Ndërlidhjet

ATHINË


Të gjithë 19 pjesëtarët e dyshuar të grupit terrorist grek "17 Nëntori" sot dolën para gjyqit për serinë e vrasjeve dhe plaçkitjeve gjatë tre dekadave të kaluara.
Ekstremistët e majtë akuzohen për 23 vrasje të zyrtarëve amerikanë, britanikë dhe turq, sulme me bomba, si dhe plaçkitje të armatosura, gjatë fushatës terroriste që filloi në vitin 1975.
XS
SM
MD
LG