Ndërlidhjet

PRISHTINË


Tre automjete të Kombeve të Bashkuara dhe një në pronësi civile janë dëmtuar mbrëmë nga granata e hedhur në oborrin e stacionit të policisë në pjesën veriore të Mitrovicës.
Zëdhënësi i UNMIK-ut Andrea Agneli tha se nuk ka të plagosur apo të arrestuar në incidentin që ngjau në pjesën e qytetit të kontrolluar nga serbët.
XS
SM
MD
LG