Ndërlidhjet

HAGË


Prokurorët sot kërkuan nga Tribunali i Hagës të zgjatet afati për gjykimin e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Prokurori Geoffrey Nice tha se prokurorisë i duhen edhe 200 ditë për të paraqitur akuzat kundër Millosheviqit, i cili akuzohet për krime të luftës gjatë luftërave në Kosovë, Bosnje dhe Kroaci.
Në gjykimin që filloi në 12 shkurt të vitit të kaluar, deri tani janë mbajtur mbi 160 seanca.
XS
SM
MD
LG