Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti i ri i përbashkët i Serbisë dhe Malit të Zi sot e mbajti mbledhjen konstituive në Beograd.
Kryetar i parlamentit u zgjodh Dragoljub Miçunoviq nga Serbia.
Pritet që gjatë javës, në krye të shtetit të zgjedhet malazezi Svetozar Maroviq, i cili do ta zëvendësojë Vojisllav Koshtunicën.
XS
SM
MD
LG