Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian, Saddam Hussein në një mesazh drejtuar popullit me rastin e Vitit të ri islamik, është zotuar se Iraku do t,e fitojë një luftë eventuale me Shtetet e Bashkuara.
Ngjashëm ka thënë dje edhe zëvendës kryeministri irakian ,Tareq Aziz në një intervistë për mediat gjermane.
"Ne, për veten tonë, jemi të përgaditur t,a luftojmë agresionin amerikan me të gjitha mjetet dhe ne kemi besim të madh se në fund do të fitojmë", ka thënë zyrtari irakian.
Ndërkohë Iraku ka vazhduar edhe sot me shkatërrimin e raketave të ndaluara Al Samoud.
XS
SM
MD
LG