Ndërlidhjet

PEKIN


Kina tha sot se inspektorëve të Kombeve të Bashkuara për armatimin u nevojitet më shumë kohë që të punojnë në Irak.
Franca, Gjermania dhe Rusia gjithashtu janë të një mendje se inspektorëve duhet t,u jepet më shumë kohë dhe kanë thënë se ata kundërshtojnë të votohet në Këshillin e Sigurimit për një rezolutë të re që do të autorizonte përdorimin e forcës për spastrimin e Irakut nga armët për shkatërrim në masë.
XS
SM
MD
LG