Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Zyrtarët e Pakistanit thonë se lideri i supozuar operativ i al Kaidës, Khalid Shaikh Mohammed është nxjerrë jashtë vendit dhe ndodhet në arrest "diku në rajon".
Ministri për informim tha se zyrtarët e Pakistanit e kompletuan hetimin nga ana e tyre para se Mohammed të largohet.
Zyrtarët amerikanë citohen të kenë thënë se ata shpresojnë të nxjerrin informata nga Sheikh Mohammed lidhur me çfarëdo plani për sulme terroriste në të ardhëmen e afërt si edhe për vend-ndodhjen e shefit të al Kaidës, Osama bin Laden.
XS
SM
MD
LG