Ndërlidhjet

DAVAO /FILIPINE


Së paku 16 njerës janë vrarë dhe më shumë se 50 janë plagosur nga një shpërthim në aeroportin e ishullit Mindanao në jug të Filipineve.
Nuk është e qartë se çka e shkaktoi shpërthimin, por presidentja Gloria Macapagal Arroyo e ka dënuar incidentin si "akt terrorizmi që nuk duhet të kalojë pa u ndëshkuar".
XS
SM
MD
LG