Ndërlidhjet

JERUSALEM


Policia dhe mediat izraelite njoftojnë se të paktën 8 njerës janë vrarë, kurse rreth 30 janë plagosur nga një shpërthim i dyshuar vetëvrasës me bombë në një autobus në portin verior Haifa të Izraelit.
"Populli i Izraelit u gjend sërish viktimë e kësaj fushate terroriste botërore,fushtaë e cila u ndërmor kundër nesh para 28 muajsh nga Autoriteti Palestinez dhe lideri i tij Yasser Arafat" tha zëdhënësi i qeverisë izraelite, Raanan Gissin.
XS
SM
MD
LG