Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka paraparë sot një takim në Uashington me të dërguarin e Papa Gjon Palit të dytë, kardinalin Pio Laghi për të biseduar lidhur me Irakun.
Papa kishte thënë më herët se nuk ka justifikim moral apo ligjor për luftë dhe duhet të vazhdojnë përpjekjet për çarmatosjen e Irakut pa forcë ushtarake.
Shtëpia e Bardhë thotë se presidenti George Bush refuzon pikëpamjet e Vatikanit se një aksion parandalues ushtarak kundër Irakut nuk do të kishte justifikim moral.
XS
SM
MD
LG