Ndërlidhjet

JERUSALEM


Policia izraelite njoftojnë se të paktën 15 njerës janë vrarë, kurse mbi 40 janë plagosur nga një shpërthim i dyshuar vetëvrasës me bombë në një autobus në portin verior Haifa të Izraelit.
"Populli i Izraelit u gjend sërish viktimë e kësaj fushate terroriste botërore, fushatë e cila u ndërmor kundër nesh para 28 muajsh nga Autoriteti Palestinez dhe lideri i tij Yasser Arafat" tha zëdhënësi i qeverisë izraelite, Raanan Gissin.
Deri tash askush nuk mori përgjegjësinë për sulmin.
XS
SM
MD
LG