Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë thotë se presidenti i Shtetetve të Bashkuara, George Bush do të vazhdojë të konsultohet me liderët e jashtëm për një rezolutë të re të Këshillit të Sigurimit për Irakun me shpresë se do të sigurojë mbështetje.
Zëdhënësi, Ari Fleischer tha sot se nuk duhet nxituar të konkludohet se si Rusia, Franca Kina dhe Gjermania mund të votonin lidhur me rezolutën e cila mund të hapte rrugën për aksion ushtarak kundër Irakut.
Franca, Gjermania dhe Rusia kanë thënë se ata nuk do të lejonin kalimin e një rezolute që do të autorizonte luftën.
XS
SM
MD
LG