Ndërlidhjet

AMAN


Zyrtarja e Kombeve të Bashkuara për ndihmat, Cristine McNab tha në Jordani se nja 600 mijë irakianë mund të hiknin jashtë nëse do të kishte luftë të prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
Ajo tha se pret që shumica e refugjatëve do të shkonin në Iran, Turqi dhe Siri.
XS
SM
MD
LG