Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mijra nxënës dhe studentë Amerikanë kanë protestuar dje kundër luftës së mundëshme në Irak.
Koalicioni Nacional për Paqë i Nxënësve dhe Studentëve, që organizoi protestat, tha se mbi 300 shkolla dhe univerzitete anembanë vendit kanë marrë pjesë, që nga shteti jugor, Tenesi deri në Nju Jork dhe Kaliforni.
XS
SM
MD
LG