Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka tërhequr vërejtjen se bashkësia ndërkomëtare po ballafaqohet me një testim kur duhet të merret me Irakun.
"Momenti në të cilin u gjendëm tash është moment kritik kur ne po testohemi dhe kur Këshilli i Sigurimit, Kombet e Bashkuara dhe bashkësia ndërkombëtare po testohet", ka thënë sekretari amerikan i shtetit.
Shtetet e Bashkuara dhe Britania ballafaqohen me kundërshtim të fortë nga Rusia, Kina dhe Franca ndaj çfarëdo rezolute të re për Irakun. Edhe Kina tha se nuk neovijitet rezolutë e re.
XS
SM
MD
LG