Ndërlidhjet

SEUL


Mënyra më e mirë për të zgjidhur krizën bërthamore të Koresë së Veriut është diplomacia shumëkombëshe, përfshirë Shtetet e Bashkuara, Japoninë, Kinën, Korenë e Jugut dhe Rusinë, tha presidenti amerikan George Bush
Ai tha se kriza rreth Koresë së Veriut është çështje rajonale.
XS
SM
MD
LG