Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Shtetet e Bashkuara, Britania dhe Spanja e kanë propozuar 17 marsin si afat të fundit që Iraku plotësisht t'u bindet inspektimeve të Kombeve të Bashkuara.
Tre vendet e kanë futur këtë datë në projekt rezolutën, e cila i deklaron luftë Irakut nëse Bagdadi i shkel obligimet për çarmatimin dhe implikon autorizimin e përdorimit të forcës ushtarake.
XS
SM
MD
LG