Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët luftarakë amerikanë dhe britanikë e kanë sulmuar një sistem radarësh të Irakut në jug të vendit.
Komanda ushtarake e Shteteve të Bashkuara tha se pas dyfishimit të patrullimeve mbi zonën e ndalim-fluturimeve, vëzhgimet tani bëhen me mbi 500 aeroplanë në ditë.
XS
SM
MD
LG