Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara e shqyrtojnë riradhitjen e trupave ushtarake në Evropën Perëndimore dhe Korenë e Jugut, duke e ngritur mundësinë e tërheqjes së trupave tokësore nga Gjermania dhe siujdhesa e Koresë, ka deklaruar sekretari amerikan i mbrojtjes.
Donald Rumsfeld tha se Shtetet e Bashkuara e kanë vendosjen më të madhe të trupave të tyre në Gjermani, madje mbi një dekadë pas rënies së komunizmit.
XS
SM
MD
LG