Ndërlidhjet

DUBROVNIK


Ministrat e jashtëm të Kroacisë, Maqedonisë dhe Shqipërisë sot janë dakorduar t'i koordinojnë përpjekjet e tyre për t'iu bashkangjitur NATO-s.
Takimi i ministrave Tonino Picula, Ilinka Mitreva dhe Ilir Meta u mbajt në kuadër të nismës amerikane për Adriatikun dhe parasheh nënshkrimin e marrëveshjes së partneritetit midis Shteteve të Bashkuara dhe tre vendeve aspirante në NATO.
XS
SM
MD
LG