Ndërlidhjet

BEOGRAD


Parlamenti i Serbisë dhe Malit të Zi sot e zgjodhi Svetozar Maroviqin nga Mali i Zi, kryetar të parë të bashkësisë së re.
Zgjedhja e tij e shënon fundin e mandatit të Vojisllav Koshtunicës, i cili e ishte në krye të ish Republikës Federale Jugosllave.
XS
SM
MD
LG