Ndërlidhjet

PEKIN


Presidenti i Kinës, Jiang Zemin i ka thënë kryeministrit britanik, Tony Blair në një bisedë telefonike se inspektimet e armatimit në Irak duhet të vazhdojnë dhe të përforcohen.
Sipas mediave të Kinës, Jiang i ka thënë Blerit se po të vazhdohen dhe përforcohen inspektimet e armatimit, është e mundëshme të arrihet qëllimi i zgjidhjes politike të çështjes irakiane në kuadrin e korrnizave të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG