Ndërlidhjet

MOSKË


Mbi 450 shtetas të Rusisë, Bellorusisë, Ukrainës dhe republikave tjera ish sovjetike raportohet se janë tërhequr nga Iraku gjatë tre ditëve të kaluara.
Ministria ruse për Situata Emergjente ka organizuar fluturime avionësh për evakuimin e shtetasve të saj të cilët thuhet se punonin për ndërmarrjet irakiane.
XS
SM
MD
LG