Ndërlidhjet

NJU JORK


Drejtuesi i Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Mbikëqyrje Bërthamore, Mohamed ElBaradei tha se inspektorëve të tij do t,u nevojiten edhe dy muaj që të përcaktojnë plotësishtë nëse Iraku ka program sekret për armë bërthamore.
Ndërkohë, presidenti i Kinës, Jiang Zemin i ka thënë kryeministrit britanik, Tony Blair në një bisedë telefonike se inspektimet e armatimit në Irak duhet të vazhdojnë dhe të përforcohen.
XS
SM
MD
LG