Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powel ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara eventualisht do të mbajnë bisedime direkte me Korenë Veriore lidhur me angazhimet bërthamore të atij vendi, por në bisedimet do të duhej të përfshihen edhe anëtarë të tjerë nga rajoni.
Korea Veriore akuzoi sot Shtetet e Bashkuara se komplotojnë sulm bërthamor kundër saj dhe kritikoi vendimin e fundit të Uashingtonit për dërgimin e bombarduesve me rreze të gjatë veprimi në ishullin Guam.
XS
SM
MD
LG