Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lideri i UÇPBM-së së demobilizuar, Shefket Musli ka thënë se bashkësia ndërkombëtare duhet të rrisë pranin e sajë në Luginën e Preshevës dhe të përshpejtojë zbatimin e marrëveshjes paqësore "para se të bëhet shumë vonë".
Ai i ka deklaruar Agjencisë Rojters në Prishtinë se "të gjitha ato incidente që po ndodhin atje nuk janë shenjë e mirë për rajonin".
XS
SM
MD
LG