Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët amerikanë dhe britanikë, dje i kanë sulmuar qendrat komunikuese të Irakut.
Komanda Qendrore amerikane tha se me raketa të dirigjuara nga larg, janë goditur caqet 100 kilometra në juglindje të Bagdadit, pasi më parë forcat irakiene kishin shkrepur raketa tokë-ajër në drejtim të aeroplanëve të koalicionit.
XS
SM
MD
LG