Ndërlidhjet

UASHINGTON


Votimi kundër rezolutës do të ishte "më tepër se një dëshpërim", tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer.
"Presidenti do të jetë shumë i dëshpëruar nëse Rusia merr qëndrim kundër rezolutës mbi Irakun. Kjo do të ishte kthim prapa jo vetëm për çarmatosjen e Saddam Husseinit, por edhe për paqen dhe lirinë e popullit të Irakut, tha ai.
"Presidenti Bush beson se kur populli i Kosovës kërkon të falënderohet për ndaljen e spastrimit etnik, ata nuk mund t'i falënderohen Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara", tha Fleischer.
XS
SM
MD
LG