Ndërlidhjet

RAMALLAH


Parlamenti palestinez sot formalisht e miratoi funksionin e kryeministrit.
Vendimi shihet si hap i madh në drejtim të reformave, të kërkuara nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian.
Në funksionin e ri pritet të emërtohet Mahmoud Abbas, zëvendësi i liderit palestinez Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG