Ndërlidhjet

BRATISLLAVË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, George Robertson ka thënë se nuk ka ndarje në Kombet e Bashkuara, në Bashkimin Evropian dhe në NATO lidhur me kërkesën që lideri irakian Saddam Hussein të spastrohet nga armët për zhdukje në masë dhe këte t,ia dëshmojë bashkësisë ndërkombëtare, por se në mesin e anëtarëve të NATO-s ka argumentime se si të veprohet tash me ate proces.
Robertson i ka bërë këto komente mbrëmë në Bratisllavë.
XS
SM
MD
LG